پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری دومین جلسه کارگروه تخصصی مخابرات و ارتباطات مدیریت بحران استان

در این نشت که با حضور اعضا در دفتر مهندس احیایی جانشین کارگروه مخابرات و ارتباطات برگزار گردید. مسائل مربوط به اختلالات فرکانسی استان، محدوده آزاد فرکانسی و راه کارهای هر کدام مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 در ابتدا و پس از تلاوت قرآن مجید مهندس احیایی جانشین کارگروه مخابرات و ارتباطات مدیریت بحران استان ضمن خوش آمدگویی به بیان دستور کار پرداختند و افزودند این جلسه در دو بخش رسیدگی به مشکلات رادار هواشناسی و موضوعات از قبل اعلام شده ویژه کارگروه ارتباطات می باشد که با توجه به حساسیت بحث اختلالات فرکانسی، از نماینده سازمان هواشناسی نیز دعوت شده تا ضمن حضور در جلسه، به بیان مشکلات سیستم خود بپردازند.

پس از ایشان نماینده سازمان هواشناسی گفتند: با توجه به موقعیت حساس استان در منطقه و احتمال وجود طوفانها، گرد و خاک و سیل که در استان محتمل وقوع هستند، پیش بینی و اطلاع رسانی به مردم، از اهمیت بالایی برخوردار می باشد حال با اینکه رادار موجود در  استان جزو پنج رادار  پیشرفته کشور می باشد .

مهندس لیراوی افزودند: مشکل اختلالات فرکانسی و عدم کارکرد مناسب دستگاه، بعد از اعلام محدوده آزاد(Free Band) توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تشدید گردید بنحوی که تغییر این فرکانس در رادار مستلزم تغییر سخت افزاری و هزینه بالایی می باشد.

پس از ایشان مهندس جباری نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب به تشریح فنی موضوع پرداختند که راهکارهایی را جهت کم کردن مشکلات پیشنهاد دادند.

در قسمت دوم جلسه نیز با توجه به موضوعات از پیش اعلام شده مانند تشریح توانمندیهای اعضا، بررسی طرح عملیات پیشنهادی کارگروه، بررسی مصوبات جلسه قبل، شناسایی و معرفی افراد صاحب نظر جهت حضور در جلسات و اطلاع رسانی و فرهنگ سازی رفتار مردم  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۳۰
تعداد بازدید : ۳۹۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید