پرش به محتوای اصلی

اخبار

بررسی مشکلات حوزه ارتباطات شهرستان دیلم با حضور مدیران تابعه وزارت

بررسی مشکلات حوزه ارتباطات شهرستان دیلم با حضور مدیران تابعه وزارت
مدیران حوزه ICT استان در بازدید از شهرستان دیلم، مشکلات این بخش را بررسی و جهت رفع آن مواردی را مصوب نمودند.

           در ابتدای جلسه جناب آقای مهندس سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ضمن عرض تبریک سال نو درخصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه ICT شهرستان دیلم گزارشی را ایراد کردند ایشان در ادامه افزودند، از زمان شروع دولت تدبیر و امید و همچنین حضور جناب آقای دکتر واعظی مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پهنای باند ورودی استان افزایش سه برابری داشته است. همچنین درخصوص خدمات رسانی به روستاها اضافه کردند، روستاهای سیاه مکان، حصار و بنه اسماعیل در سال 93 بهADSL  پرسرعت تجهیز و درسال 94، 21 روستای دیگر این شهرستان در دستور کار به جهت تخصیص این سرویس وزارت قرار خواهند گرفت.

در ادامه جناب آقای مهندس بحرانی مدیر عامل محترم شرکت مخابرات استان بوشهر افزودند که در بحث پوشش موبایل و GSM  روستای اقدامات خوبی صورت گرفته همچنین در خصوص سرویس دهی 3G تعدادی محدود مرکز شهرستانها را در برنامه داشتیم که قبل از سال شهرستنان دیلم به این سرویس مجهز گردید. همچنین در خصوص کافوهای نوری نیز اذعان نمودند که به دلیل موقعیت آب و هوایی و دمای این منطقه این نوع کافوها دچار مشکل     می شوند که قرار شد این کافوها به مرکز مخابراتی منتقل گردند.

        در ادامه مهندس قایدی فرماندار محترم شهرستان دیلم ضمن عرض تبریک سال نو و همچنین تقدیر از حضور مدیران بخش ICT  در شهرستان دیلم اضافه نمودند که، امسال در بحث ارتباطات در شهرستان دیلم کمترین دغدغه را داشتیم، ایشان در ادامه درخصوص مشکلات و موانع در حوزه ICT مطالبی را بیان کردند و همچنین خواستار رفع آن نقایض شدند.

            در ادامه جناب آقای مقیمی مدیر کل محترم پست استان بوشهر گزارشی در خصوص روند کارپست ارائه نموده و نیز درخصوص اختصاص کدکدپستی 10 رقمی فرمودندکه کدهای پستی آماده است و لذا هزینه تهیه پلاک با شهرداری است که انتظار می رود فرمانداری محترم جهت اختصاص باجه به این مهم اقدام نماید. همچنین درخصوص خودپستی گری بعضی از دستگاه های اجرایی نیز مطالبی را عنوان نمودند.

         در ادامه جناب آقای فرهمند مدیریت محترم شعب پست بانک استان ضمن ایراد گزارشی از وضعیت پست بانک در شهرستان دیلم اضافه نمودند که در حوزه شهرستان دیلم 8 دفتر ICT روستایی داریم که تعداد 3 دفتر ان فعال می باشد. همچنین در بحث ایجاد دفاتر ICT روستایی آمادگی آن را داریم که اگر زیرساخت ان فراهم شود دفاتر جدید راه اندازی نماییم.

         در ادامه جناب آقای مهندس موسوی رئیس محترم نمایندگی شرکت ارتباطات زیرساخت استان بوشهر اضافه نمودند که باتوجه به اهمیت کابلهای فیبرنوری که در مسیر گاهی به دلیل عدم اطلاع دچار قطعی می شوند که این مهم می تواند از طریق اطلاع رسانی به دهیاران و نیز از طریق آگاهی به دستگاه های متولی بحث حفاری در شورای اداری شهرستان برطرف گردد وی در ادامه اذعان نمودند اگر در شهرستان توسعه عظیمی صورت پذیرفت اطلاع رسانی گردد تا زیر ساخت های ان در حوزهICT  فراهم گردد.


دیلم

 

۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۱۴
تعداد بازدید : ۴۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید