پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری جلسه کارگروه ارتباطات قرارگاه پرتویی

با توجه به ورود کشور به عرصه توسعه دانش و فعالیت هسته ای و با توجه به آغاز کار نیروگاه اتمی بوشهر از سال گذشته لازم است تا دستگاههای اجرایی استان ضمن بالا بردن دانش فنی، آمادگی های لازم را جهت مواجهه با حوادث هسته ای احراز نمایند. در همین خصوص اولین جلسه کارگروه ارتباطات قرارگاه پرتویی در تاریخ 93/6/31 در اداره کل ارتباطات و فناوری بوشهر برگزار گردید.

با توجه به ورود کشور به عرصه توسعه دانش و فعالیت هسته ای و با توجه به آغاز کار نیروگاه اتمی بوشهر از سال گذشته لازم است تا دستگاههای اجرایی استان ضمن بالا بردن دانش فنی، آمادگی های لازم را جهت مواجهه با حوادث هسته ای احراز نمایند. در همین خصوص اولین جلسه کارگروه ارتباطات  قرارگاه پرتویی  در تاریخ 93/6/31 در اداره کل ارتباطات و فناوری بوشهر برگزار گردید. 

در ابتدای جلسه اقای  مهندس سملیان مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هدف از جلسه را هماهنگی و چابک سازی اعضای کارگروه ارتباطات جهت برگزاری رزمایش قرارگاه پدافند پرتویی معرفی کردند. تعریف نیازهای ارتباطی، ایجاد زیرساخت های لازم و آمادگی جهت فعال سازی سیستم های ارتباطی مورد نیاز در حوادث هسته ای جزو مواردی است که این کارگروه را بر آن داشت تا جلسه ای بدین منظور با حضور ادارات ذیربط برگزار نماید.

در ادامه جلسه مهندس موسایی گزارشی را از جلسه ای که به این منظور و با حضور سایر دبیران کارگروه های قرارگاه پرتویی برگزار شده بود، ارائه دادند و افزودند: با توجه به حضور متخصصین ارتباطات نیروگاه اتمی، مدیرعاملان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل و نماینده شرکت زیرساخت لازم است تدابیری اندیشیده شود تا در هنگام بروز حادثه هسته ای در سریعترین زمان ممکن، بتوان ارتباط با محل حادثه دیده را برقرار نمود. سپس اعضای محترم کارگروه به بیان نظراتشان پرداختند.

با توجه به اظهارنظر کارشناسان، نیروگاه اتمی بوشهر از ایمن ترین نیروگاههای جهان می باشد. معاون ایمنی نیروگاه اتمی با تشریح سناریوی رزمایش و نوع حادثه ی هسته ای به این نکته اشاره کردند که رزمایش، با درنظر گرفتن چند فرضیه و احتمال طراحی شده است. 

در پایان مهندس بحرانی مدیرعامل شرکت مخابرات استان، مهندس الهامیان رئیس منطقه ششم ایرانسل، مسول مخابرات نیروگاه، مهندس افلاکی مدیرفنی شرکت ایرانسل، مدیر فاوای نیروگاه و مهندس شفیعی زاده رئیس اداره نظارت شرکت زیرساخت ارتباطات به بیان توانمدیها و نیازمندیهایشان در هنگام حادثه نیروگاه اتمی پرداختند.

۱ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : ۳۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید