پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر مطرح داد:

حمایت مالی از دفاتر پیشخوان شهری و ICT روستایی

حمایت مالی از دفاتر پیشخوان شهری و ICT روستایی
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از ارایه تسهیلات به دفاتر پیشخوان شهری و ICT روستایی،بمنظور حمایت از کسب و کارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و توسعه اشتغال در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای حمایت از دفاتر پیشخوان شهری و روستایی و توسعه اشتغال، تسهیلاتی از 3 محل، بند (الف) تبصره ماده 18 قانون بودجه سال 1400، اشتغال پایدار روستایی و عشایری و طرح های مشترک با صندوق امید اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: تسهیلات بند (الف)، که به دفاتر پیشخوان شهری ارائه می شود تا سقف 1 میلیارد ریال و نرخ بهره 11 درصد با دوره تنفس یکساله می باشد.

سملیان افزود: تسهیلات از محل طرح های مشترک با صندوق امید که به دفاتر خدمات ict روستایی ارائه می شود، تا سقف1200 میلیون ریال برای دفاتر ایجادی و 600 میلیون ریال برای دفاتر توسعه ای و نرخ بهره 5 درصد با دوره تنفس یکساله می باشد.

وی خاطر نشان کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات بند (الف) و صندوق امیدمی توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سایت توان آفرین به آدرس https://tavanafarin.ito.gov.ir مراجعه کنند.

سملیان اظهار کرد: این اداره کل به عنوان بررسی کننده طرح های حوزه فاوا در اشتغال پایدار روستایی و عشایری، از این محل نیز، به دفاتر خدمات ict روستایی تسهیلاتی تا سقف 1500 میلیون ریال و نرخ بهره 4 درصد برای مناطق مرزی و 6 درصد برای مناطق غیرمرزی اختصاص داده است.متقاضیان دریافت این تسهیلات می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به سامانه کارا مراجعه کنند.

وی در پایان گفت: با اجرای برنامه توسعه اشتغال و افزایش قالب های ارایه تسهیلات به کسب و کارهای فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شاهد توسعه بیشتر حوزه فاوا در کشور خواهیم بود.۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ۱۰:۳۸
تعداد بازدید : ۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید