پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ict استان بوشهر: توسعه شبکه کابلی تلفن، نیازامروز استان بوشهر

مدیرکل ict استان بوشهر: توسعه شبکه کابلی تلفن، نیازامروز استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، بر توسعه شبکه کابلی تلفن به عنوان یکی از نیازهای اساسی استان بوشهر تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی واطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، علی سملیان، بابیان این مطلب افزود: وضعیت شبکه تلفن ثابت شهرستان بوشهر، نیازمند بهسازی است.

 سملیان اظهار کرد: تا پایان مهرماه، اینترنت  پرسرعت به 87 روستا ارائه می شود.

وی به اجرای حدود 651 کیلومتر فیبر نوری به منظور تکمیل و ارتقاء وضعیت زیرساختهای ارتباطی اشاره کرد و گفت: راه اندازی 16 سایت BTS توسط شرکت ایرانسل و 15 سایت  BTS توسط  شرکت رایتل در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل ict استان افزود:ما در پی توسعه شبکه کابلی استان برای افزایش تعداد مشترکان اینترنت و ارائه خدمات باکیفیت تر هستیم.

 سملیان توجه بیشتر به دفاتر  ICT روستایی در راستای پشتیبانی از تجهیزات را لازم برشمرد و ادامه داد: پایداری شبکه فیبر نوری استان در گرو ایجاد مسیر پروتکشن است.

وی با اشاره به نشست اخیر مدیران ict استان با وزیر ارتباطات گفت: توسعه پهنای باند لایه لبه استان به ظرفیت Gb/s 40 از مصوبات این نشست بود که تا پایان شهریور انجام خواهدشد.

سملیان به توسعه تجهیزات تکمیلی کانال های بین الملل استان به ظرفیت 480 کانال تا پایان شهریور،اشاره کردوافزود: سامانه های پایش ترافیک استان به ظرفیت  23  Gb/s تا پایان شهریورماه نصب و راه اندازی خواهدشد.

وی توسعه مسیر دیتای استان بوشهر را ضروری برشمرد و ادامه داد:توسعه دولت الکترونیک در استان با همکاری سازمان فناوری اطلاعات دردستور کار قرار دارد. 

سملیان حمایت از توسعه شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه  ICT در استان را ضروری برشمرد و ادامه داد:درتلاش هستیم با همکاری استانداری،خدمات قابل ارائه در دفاتر پیشخوان  و دفاتر  ICTروستایی را  افزایش دهیم.

 

۱۷ شهریور ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴
تعداد بازدید : ۳۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید