پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر خبر داد:

افتتاح شبکه ملی فیبر نوری در شهرهای بوشهر و عالیشهر

افتتاح شبکه ملی فیبر نوری در شهرهای بوشهر و عالیشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: فاز نخست توسعه شبکه فیبر نوری در شهر بوشهر و شهر جدید عالی شهر با ۱۰.۵میلیارد تومان اعتبار روز سه‌شنبه با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون عمرانی استاندار و سایر اعضاء خانواده ارتباطات، همزمان با افتتاح سایر پروژه‌های ارتباطی کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان بیان کرد: هدف از اجرای پروژه توسعه شبکه فیبر نوری، پاسخگویی به نیازهای روز افزون مشترکان اینترنت پرسرعت می باشد.

وی افزود: در اجرای فاز نخست پروژه فیبر نوری ۲۰۰ کیلومتر شبکه در مناطق مختلف شهرهای بوشهر و عالی شهر اجرا شد که نقش مهمی درافزایش پهنای باند و گسترش کسب و کارها دارد.در فاز نخست این پروژه ارتباطی، ۲۵ درصد جمعیت شهرهای بوشهر و عالی شهر معادل  ۴۰ هزار مشترک زیر پوشش  قرار می‌گیرند.

سملیان اظهار کرد: پروژه توسعه شبکه فیبر نوری در استان بوشهر در چهار فاز اجرا می‌شود و قرار است ۸۰ در صد خانوار ها و مشاغل در شهر بوشهر و عالی شهر معادل ۷۰ هزار مشترک تا ابتدای سال ۱۴۰۳ زیر پوشش قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در فاز دوم این پروژه ۶هزار مشترک، فاز سوم ۶هزار و ۵۰۰ مشترک و در فاز چهارم نیز ۱۳ هزار و ۹۲۰ مشترک زیر پوشش توسعه شبکه فیبر نوری قرار می‌گیرند.

سملیان گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده پس از بهره برداری از پروژه توسعه شبکه فیبر نوری بوشهر و عالی شهر این پروژه برای شهرستان‌های دشتستان ، کنگان و گناوه نیز تا سال ۱۴۰۳ اجرا می‌شود.

وی مطرح کرد: ایجاد بزرگراه اطلاعاتی بوشهر و اتصال آن به شبکه ملی اطلاعات، ایجاد دسترسی با سرعت گیگابایت برای شهروندان بوشهری، استفاده بهینه از دانش بومی و ارتقای آن و ایجاد حداقل ۵۰ موقعیت شغلی،  اتصال دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و شرکت‌های دانش بنیان به بزرگراه ارتباطی بوشهری جمله مزایای این شبکه است.

وی ایجاد زیرساخت‌های دولت الکترونیک و توسعه کسب و کارها با استفاده از بزرگراه اطلاعاتی بوشهر، توسعه امکانات آموزشی و زیرساخت‌های آموزش از راه دور و ایجاد بستر مناسب برای توسعه خدمات برخط از سوی شرکت های دانش بنیان را از دیگر مزایای اجرای پروژه عنوان کرد.۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۱۵
تعداد بازدید : ۶۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید