پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد مطرح کرد:

استفاده از داده های ماهواره برای رصد وضعیت زمین های ملی

استفاده از داده های ماهواره برای رصد وضعیت زمین های ملی
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، بر اهمیت استفاده از کاربرد های سنجش در بخش های مختلف این حوزه، مانند رصد وضعیت زمین های ملی، بررسی فرو نشست زمین، محل های تشکیل سیل و پایش راه ها، تاکید کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد، در نشستی که محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، رضا یادگاری مدیر کل راه و شهرسازی استان و جمعی از کارشناسان این حوزه حضور داشتند، مسئولین سنجش از دور سازمان فضایی به صورت ویدئو کنفرانس به تبیین جایگاه سازمان فضایی ایران و توانمندی های این سازمان در حوزه سنجش از دور پرداختند.
وی با تاکید بر اهمیت استفاده از کاربرد های سنجش از دور برای حل مسائل موجود در استان، گفت: استفاده از داده های ماهواره ای و سنجش از دور می تواند در بخش هایی مانند رصد وضعیت زمین های ملی، بررسی فرو نشست زمین، محل های تشکیل سیل و پایش راه ها منجر به تصمیم گیری بهتر و مدیریت بهینه این حوزه مهم شود.
یادگاری مدیرکل راه و شهرسازی استان ضمن تشکر از اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و همکاری سازمان فضایی برای برگزاری این نشست، خواستار تشکیل کارگاه آموزشی چگونگی استفاده از داده های ماهواره ای در حوزه راه و شهرسازی شد.
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۰:۵۳
تعداد بازدید : ۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید