پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر بیان کرد:

انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری بمنظور اجرای طرح ملی فیبر نوری تا درب منازل و کسب و کارها (FTTX) در استان بوشهر

انعقاد تفاهم نامه همکاری با شهرداری بمنظور اجرای طرح ملی فیبر نوری تا درب منازل و کسب و کارها (FTTX) در استان بوشهر
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت ارتباطات ایرانسل و شهرداری بمنظور اجرای طرح ملی فیبر نوری تا درب منازل و کسب و کارها (FTTX) در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان بیان کرد: بمنظور تسهیل گری در اجرای طرح فیبر نوری تا درب منازل، کسب و کارها و سازمان ها (FTTX) در استان، جلسه ای با  حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب، مدیر شرکت ارتباطات ایرانسل منطقه جنوب و این اداره کل برگزار  شد و کلیه موانع پیش رو در اجرای این طرح بررسی، پیش بینی و برنامه ریزی جهت مرتفع نمودن شد.

مدیر کل ارتباطات استان اظهار کرد: اگر پهنای باند مورد نیاز عموم مشترکین جهت استفاده در منزل مهیا شود و کاربران در هنگام حضور در خانه نیاز به استفاده از سرویس اینترنت پهن باند سیار برای انجام کارهای روزمره خود نداشته باشند، بار ترافیکی شبکه تلفن همراه بسیار سبک تر شده و در ساعات اوج ترافیک اختلال در شبکه ارتباطات سیار نخواهیم داشت.

وی افزود: سپس جلسه ای با شهرداری استان برگزار و پس از بررسی جزئیات اجرای طرح، تفاهم نامه همکاری بین شرکت ایرانسل و شهرداری منعقد شد.مفاد تفاهم نامه، به ارائه مجوز اجرای 10 کیلومتر فیبر نوری در خیابان ساحلی شهر بوشهر اشاره دارد. وی ادامه داد: در حال حاضر 4 سایت تلفن همراه جدید در برنامه احداث اپراتور ایرانسل، در سطح شهر بوشهر می باشد که در راستای تسریع در روند اجرای عملیات احداث و هدر رفت زمان، در همین نشست، کلیه مجوزهای لازم با دستور شهردار و هماهنگی با شهردارهای مناطق مختلف صورت گرفت و اجرای سایت ها در حداقل زمان ممکن انجام خواهد شد.

سملیان خاطرنشان کرد: بر اساس آمار وزارت ارتباطات در خصوص وضعیت پیشرفت طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب و کارها (FTTX) تا پایان سال 1400،استان بوشهر در شاخص درصد خانوارهای تحت پوشش فیبر نوری و درصد پورت های منصوبه، استان چهارم اعلام شد.

وی در پایان گفت: یکی دیگر از مزایای مهم ایجاد زیرساخت فیبر نوری در سطح شهر ها و دسترسی کاربران اینترنتی به آن، افزایش کیفیت خدمات و درنتیجه افزایش کیفیت تجربه کاربر و کاهش شکاف دیجیتال است که این امر خود منتج به روی آوردن جوانان به حوزه کسب و کارهای اینترنتی شده و عموم مردم حتی کارهای روزمره خود را بصورت آنلاین انجام داده و از ترددهای بی مورد پرهیز می نمایند که این مورد در جامعه کنونی تاثیر بسزائی در سلامت محیط زیست و بهداشت افراد جامعه در بر دارد.۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۱:۰۷
تعداد بازدید : ۴۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید