پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر بیان کرد:

بهبود پوشش مکالمه و اینترنت سیار در روستای گمارون از توابع شهرستان گناوه

بهبود پوشش مکالمه و اینترنت سیار در روستای گمارون از توابع شهرستان گناوه
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از ارتقاء سطح ارتباطی روستای گمارون توسط شرکت همراه اول خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پس از درخواست دهیاری گمارون مبنی بر عدم آنتن دهی مناسب در سطح روستا، کارشناسان این اداره کل و شرکت ارتباطات سیار(همراه اول) جهت پایش و حضور میدانی به روستا اعزام شدند که پس از تایید ناپایداری و عدم کیفیت مناسب پوشش دهی، بهبود ارتباطی روستا از طریق سایت روستای همجوار توسط شرکت همراه اول صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: روستای گمارون از توابع شهرستان گناوه می باشد که 71 خانوار و 241 نفر جمعیت دارد.

سملیان خاطر نشان کرد: همواره خود را موظف به پاسخگویی به مردم دانسته و در این راستا اقدام به انجام پایش های دوره ای جهت به روز رسانی اطلاعات ارتباطی روستاهای بالای 20 خانوار استان در سامانه دیار خواهیم کرد تا در صورت نیاز نسبت به بهینه سازی سایت ها و مرتفع کردن مشکلات بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اقدامات لازم را انجام دهیم.

وی افزود: هم اکنون بیش از 99 درصد از 406 روستای بالای ۲۰ خانوار استان، تحت پوشش خدمات ارتباطی (صوت) هستند. که از این تعداد، 93 درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای ارتباط شبکه ملی اطلاعات هستند.

سملیان در پایان اشاره کرد: بهینه سازی ارتباطات ﻳﻜﻲ از ﺷﺎﺧﺺ ﻫﺎی پیشرفت ﭘﺎﻳﺪار و جمعیت معکوس به روستاها محسوب ﻣﻲ ﺷﻮد.در روستاهای در حال توسعه، با ایجاد و توسعه زیرساختهای ارتباطی مورد نیاز و فراهم آوردن امکانات لازم برای آموزش و نحوه استفاده از رسانه های نوین ارتباطی، سطح زندگی مردم ارتقا و منجر به جذب سرمایه، فروش صنایع دستی، کارآفرینی و توسعه و رشد اقتصاد روستا می شود. این امر نیازمند وجود اینترنت با کیفیت در سطح روستاها می باشد.۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۸:۰۲
تعداد بازدید : ۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید