پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر خبر داد:

احداث 20 سایت اپراتورهای تلفن همراه در روستاهای شهرستان تنگستان

احداث 20 سایت اپراتورهای تلفن همراه در روستاهای شهرستان تنگستان
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: بمنظور بررسی مشکلات حوزه ارتباطات در شهرستان های دشتی و تنگستان ،جلسه ای با حضور نماینده این شهرستانها، فرماندار تنگستان و همکاران اداره کل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان بیان کرد: از جمله عملکرد ارتباطات و فناوری اطلاعات در روستاهای شهرستان تنگستان، احداث 6 سایت های وب جهت تجهیز و ایجاد امکان دسترسی به اینترنت نسل چهارم در 54 روستا می باشد.

وی مطرح کرد:با توجه به برنامه ریزی ها و اقدامات قبلی در خصوص ارائه و تدوام خدمات ارتباطی در روستاها و مناطق دورافتاده و بر اساس پایش های انجام شده، در حال حاضر پوشش اینترنت پرسرعت در شهرستان دشتی 80% و در شهرستان تنگستان 92%می باشد.

 

سملیان افزود: احداث 20 سایت اپراتورهای تلفن همراه در روستاهای شهرستان تنگستان، جهت ایجاد پوشش مکالمه و دسترسی به اینترنت سیار در 82 روستا از جمله سایر اقدامات می باشد.

 

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از 99 درصد از 406 روستای بالای ۲۰ خانوار استان، تحت پوشش خدمات ارتباطی (صوت) هستند. که از این تعداد، 93 درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای ارتباط شبکه ملی اطلاعات هستند.

 

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۴:۴۳
تعداد بازدید : ۴۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید