پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر اعلام کرد:

ارتقاء سایت روستای تنگه فاریاب از توابع شهرستان دشتستان

ارتقاء سایت روستای تنگه فاریاب از توابع شهرستان دشتستان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر با اشاره به اهمیت توسعه و پایداری زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها، از ارتقاء سایت تلفن همراه در روستای تنگه فاریاب از توابع شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: با توجه به وجود طبیعت زیبا وبکر در روستای تنگ فاریاب و ظرفیت بالا در جذب گردشگر، نیاز به امکانات و زیرساخت های ارتباطی و رفاهی در این روستا محسوس می باشد.

وی افزود: سایت همراه روستای تنگه فاریاب از تکنولوژیG 2 به G 3 ارتقاء یافته است. این پروژه از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی اجباری روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شده است.

سملیان اظهار کرد: هم اکنون 343 روستای استان، دارای سرویس اینترنت همراه اول و 380 روستا، دارای سرویس اینترنت ایرانسل هستند و دامنه خدمات روز به روز در حال گسترش است.

وی بیان کرد: در سال گذشته، 73سایت روستایی، شهری و جاده ای به نسل سوم و چهارم سرویس اینترنت همراه ارتقاء یافته و طراحی این سایت ها بگونه ای انجام شده است که هریک قادر به پوشش چندین روستای مجاور باشند.

سملیان در پایان گفت: ایجاد و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی اعم از پوشش اینترنت و تلفن همراه در مناطق روستایی، گامی موثر برای مقابله با چالش های توسعه روستایی است که امکان استفاده روستائیان برای فعالیت‌های مجازی به ویژه در حوزه آموزش را تسهیل می‌کند.۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۹:۵۸
تعداد بازدید : ۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید