پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری نشست وزیر ارتباطات، نماینده مجلس استان، استاندار و مدیر کل ICT استان بوشهر

در نشست مورخ 93/5/25 مسائل حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با حضور وزیر، نماینده مجلس شورای اسلامی شهر بوشهر، استاندار، مدیر کل ICT استان و مدیر عامل مخابرات استان بحث و بررسی گردید از مصوبات جلسه مذکور می توان به ارائه اینترنت ADSL به 87 روستا تا پایان مهرماه، اجرای حدود 651 کیلومتر فیبر نوری به منظور تکمیل و ارتقاء وضعیت زیرساختهای ارتباطی، راه اندازی 16 سایتBTS توسط شرکت ایرانسل و 15 سایت توسط رایتل اشاره کرد.

در این نشست  محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توانمندی ها و ظرفیت های  ICT  استان بوشهر  در زمینه سرانه استفاده از خدمات اینترنت ، تلفن همراه و خرید اینترنتی روستایی را  قابل تحسین دانست. ایشان در زمینه آمادگی‌های استان، اقدامات و برنامه‌های این وزارتخانه با استاندار و مدیران استانی تبادل نظر کرد.

در ادامه، مصطفی سالاری استاندار بوشهر با بیان اینکه زیرساخت‌های فعلی استان بوشهر در تلفن همراه و اینترنت نامناسب است تصریح کرد: با توجه به  نامناسب بودن زیر ساخت‌های تلفن همراه و اینترنت با علاقمندی و ظرفیت مردم استان بوشهر لازم است زیرساخت‌های اینترنت، نسل‌های جدید تلفن همراه و  ظرفیت‌های تلفن ثابت در سطح استان بوشهر افزایش یابد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ظرفیت آنتن دهی تلفن‌های همراه در استان بوشهر افزایش می‌یابد گفت: بمنظور افزایش ظرفیت آنتن دهی تلفن‌های همراه در استان بوشهر 43دستگاه BTS  تلفن ایرانسل و رایتل امسال در استان نصب می گردد.

در پایان نیز علی سملیان، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر با اشاره به وضعیت نامناسب شبکه تلفن ثابت شهرستان بوشهر و عدم امکان ارائه اینترنت به 15 هزار مشترک به دلیل وجود خطوط  PCM4، توسعه شبکه کابلی را خواستار شدند. همچنین ایشان توجه بیشتر به دفاتر  ICT روستایی در راستای پشتیبانی از تجهیزات را لازم دانستند در ادامه، علی سملیان راهکار پایداری شبکه فیبر نوری استان را در گرو ایجاد مسیر پروتکشن برشمردند. تاکید بر همدلی ادارات، شرکتها و نهادهای تابعه وزارت ارتباطات در استان از دیگر مواردی بود که ایشان جهت اجرای هرچه بهتر برنامه های وزارت به آن پرداختند.

در ادامه به برخی از مصوبات جلسه مذکور اشاره می گردد:

-         ارائه اینترنت  ADSL به 87 روستا تا پایان مهرماه

-          اجرای حدود 651 کیلومتر فیبر نوری به منظور تکمیل و ارتقاء وضعیت زیرساختهای ارتباطی

-          راه اندازی 16 سایتBTS توسط شرکت ایرانسل

-         راه اندازی 15  سایت  BTS توسط  شرکت رایتل

-         راه اندازی 69 سایت برای ارائه نسل سوم مخابرات سیار در استان بوشهر تا پایان سال جاری

-         توسعه پست تلفنی 193 در روستاهای استان

-         پیاده سازی پست لجستیک در استان

۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۴:۵۲
تعداد بازدید : ۳۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید