پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر بیان کرد:

توسعه پوشش همراه در روستاهای درنگ و شاهیجان از توابع شهرستان دشتستان

توسعه پوشش همراه در روستاهای درنگ و شاهیجان از توابع شهرستان دشتستان
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر ،از ایجاد سایت جدید 4G در روستای درنگ و نصب ریپیتر در روستای شاهیجان از توابع شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سایت جدید در روستای درنگ ، 2 روستای استان را تحت پوشش قرار می دهد. این روستا 108 خانوار و 357 نفر جمعیت دارد.

وی ادامه داد: سایت درنگ توسط شرکت ایرانسل ایجاد شده است و هزینه اجرای این سایت ها از محل طرح خدمات اجباری روستایی (USO) است.

سملیان خاطر نشان کرد: هم اکنون بیش از 99 درصد از 406 روستای بالای ۲۰ خانوار استان، تحت پوشش خدمات ارتباطی (صوت) هستند. که از این تعداد، 93 درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار دارای ارتباط شبکه ملی اطلاعات هستند.

وی در پایان اشاره کرد: در روستاهای در حال توسعه، با ایجاد و توسعه زیرساختهای ارتباطی مورد نیاز و فراهم آوردن امکانات لازم برای آموزش و نحوه استفاده از رسانه های نوین ارتباطی، سطح زندگی مردم ارتقا و منجر به جذب سرمایه، فروش صنایع دستی، کارآفرینی و توسعه و رشد اقتصاد روستا می شود. این امر نیازمند وجود اینترنت با کیفیت در سطح روستاها می باشد.۱۵ فروردین ۱۴۰۱ ۰۸:۴۹
تعداد بازدید : ۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید