پرش به محتوای اصلی

اخبار

پهنای باند اینترنت استان بوشهر 70درصد افزایش یافت

پهنای باند اینترنت استان بوشهر 70درصد افزایش یافت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر از افزایش 70 درصدی پهنای بانداینترنت، دراستان خبرداد.
به گزارش واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان گفت: همگام باسیاست های دولت تدبیر و امید و همچنین رویکرد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در چند ماهه اخیر، پهنای باند اینترنت استان بوشهر از STM1 6 به STM111 افزایش یافت.

به گزارش واحد روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان گفت: همگام باسیاست های دولت تدبیر و امید و همچنین رویکرد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در چند ماهه اخیر، پهنای باند اینترنت استان بوشهر از STM1 6 به   STM111 افزایش یافت.

وی از افزایش پهنای باند اینترانت در ماه های اخیر از 100 مگابیت به STM1 2 خبرداد و گفت: تعداد پورتهای دسترسی اینترنت پر سرعت در استان، 82 هزار پورت است. 

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، ضریب نفوذ تلفن همراه در استان بوشهر را 81 درصد عنوان کرد و ادامه داد: تعداد مشترکین تلفن همراه در استان بالای یک میلیون و دویست هزار نفر هستند.
وی با اشاره به اینکه 480 سایت BTS ( موبایل) دراستان وجود دارد، افزود: در این استان، 564 روستا دارای تلفن خانگی هستند.
سملیان در ادامه، تعداد دفاتر ICT روستایی را 170 دفتر عنوان کرد و افزود: تعداد 85 دفتر پیشخوان دولت شهری در این استان در خدمت همشهریان استانی است. 
وی اظهار کرد: مدیریت شعب خدمات پست بانک استان بوشهر نیز،در ارزیابی کشوری به عنوان شعبه نمونه در سطح کشور شناخته شدکه این ارزیابی براساس شاخص هایی چون توسعه خدمات در روستاها و افزایش در آمد ICT روستایی انجام گرفت. 
۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۰۷:۴۷
تعداد بازدید : ۴۱۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید