پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر مطرح کرد:

تایید اجرای 14 سایت جدید در روستاهای فاقد ارتباطات استان

تایید اجرای 14 سایت جدید در روستاهای فاقد ارتباطات استان
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: بمنظور شناسایی و تصمیم گیری درخصوص نحوه ایجاد پوشش ارتباطی در روستاهای فاقد ارتباطات استان بوشهر، نشست مشترکی با حضور مدیران خدمات اجباری روستایی و اپراتورها برگزار و اجرای 14 سایت جدید در این روستاها تایید شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان بیان کرد: 14 سایت جدید مورد تایید جهت اجرا، 23 روستای بزرگ استان را تحت پوشش قرار می دهد. هزینه اجرای این سایت ها از محل طرح خدمات اجباری روستایی (USO) است و دسترسی به کلیه سرویس های همراه شامل مکالمه و اینترنت سیار نیز در روستاهای تحت پوشش آن ها امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: 13 سایت تلفن همراه نیز، که فقط امکان ارائه سرویس مکالمه را داشتند، تاییدیه ارتقاء دریافت کرده اند که این امر، باعث دسترسی جمعیت وسیعی، به سرویس های اینترنت سیار می شود.

سملیان خاطر نشان کرد: در روستاهای در حال توسعه، با ایجاد زیرساختهای فنی مورد نیاز و فراهم آوردن امکانات لازم برای آموزش و نحوه استفاده از رسانه های نوین ارتباطی، می بایست سطح زندگی مردم را ارتقا داد که منجر به جذب سرمایه، فروش صنایع دستی، کارآفرینی و توسعه و رشد اقتصاد روستا می شود. این امر نیازمند وجود اینترنت با کیفیت در سطح روستاها می باشد. از این رو مصمم هستیم روستاهایی را که دارای سایت تلفن همراه بوده و تنها امکان استفاده از سرویس مکالمه را دارند به سرویس های اینترنت سیار تجهیز کنیم.

نماینده ارتباطات استان با اشاره به این موضوع که یکی از طرح های مورد نظر وزارت ارتباطات، توسعه زیرساخت فیبر نوری جهت گسترش عملکرد و پروژه های اپراتورها و شرکت های اینترنتی است، گفت: در فاز 1 طرح توسعه ارتباطات روستایی بر بستر فیبر نوری(تار)، 104 کیلومتر فیبر نوری در استان بوشهر اجرا شد و بیش از 30 مرکز مخابراتی روستایی و سایت تلفن همراه به فیبر نوری تجهیز شده و 8000 خانوار از امکانات ارتباطی با کیفیت بسیار عالی بر این بستر بهره مند می شوند.

وی تصریح کرد: در فاز 2 این طرح حدود 500 کیلومتر فیبر نوری با هدف اتصال مراکز مخابراتی و سایت های تلفن همراه و با اولویت روستاهای دارای مشکل ارتباطی طراحی شده و در مرحله بررسی نهایی می باشد.

سملیان با اشاره به این موضوع که اجرای این فاز از پروژه فیبر نوری مشکلات بسیاری از اپراتورها در انتقال پهنای باند مورد نیاز خود به مناطق روستایی و جاده ای مرتفع می گردد گفت: برای 17 هزار خانوار روستایی قابلیت دسترسی به پهن باند و سرویس های ارتباطی با کیفیت عالی فراهم خواهد شد.۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۵۹
تعداد بازدید : ۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید