پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر خبر داد:

استان بوشهر به عنوان استان برتر در زیرشاخص درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت

استان بوشهر به عنوان استان برتر در زیرشاخص درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر گفت: بر اساس گزارش سازمان فناوری اطلاعات ایران در خصوص وضعیت استان های کشور از نظر توسعه فاوا در شهریور 1400، استان بوشهر با اکتساب 83/83 درصد در زیرشاخص درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت، استان برتر اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان بیان کرد: یکی از شاخص های بین المللی فاوا، شاخص توسعه فاوا در کشور می باشد که بر اساس سه شاخص دسترسی به فاوا، استفاده از فاوا و مهارت فاوا اندازه گیری می شود. شاخص دسترسی، سطح آمادگی زیرساختی فاوا را اندازه‌گیری می‌کند. شاخص استفاده، میزان به کارگیری فاوا را اندازه‌گیری می‌کند وشاخص مهارت، توانمندی‌ها و شاخص‌های ورودی پیش نیاز و ضروری را اندازه‌گیری می‌کند.

وی افزود: آخرین بروز رسانی گزارش توسعه فاوا در استان ها در شهریور 1400، مطابق با استانداردهای اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU)، بر اساس اطلاعات مندرج در فصلنامه آماری شهریور 1400 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، اطلاعات استعلامی از شرکت ارتباطات زیرساخت و آمار تخمینی جمعیت سال 99 مرکز آمار ایران انجام شده است.

سملیان خاطر نشان کرد: میانگین شاخص توسعه فاوا در کشور در شهریور ماه، با امتیاز 7.126 در وضعیت خوب اعلام شده است و امتیاز استان بوشهر در شاخص توسعه فاوا در خردادماه 6.942 بوده که در شهریورماه به 7.064 ارتقاء یافته است.

وی همچنین اشاره کرد: یکی از زیرشاخص های دسترسی به فاوا، درصد خانوارهای دارای دسترسی به اینترنت می باشد که استان بوشهر با اکتساب بالاترین درصد دسترسی نسبت به سایر استان های کشور، به عنوان استان برتر اعلام شد.۲۶ آبان ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۱۲۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید