پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر مطرح کرد:

توسعه زیرساخت های ارتباطی و رونق کارآفرینی در بوشهر

توسعه زیرساخت های ارتباطی و رونق کارآفرینی در بوشهر
مدیرکل ارتباطات استان بوشهر گفت: ایجاد شبکه یکپارچه مخابراتی توسعه پذیر در چند سال اخیر تاثیر بسزائی در راه اندازی کسب و کارهای متعدد روستایی مانند فروش اینترنتی ماهی، میگو، خرما و سایر صنایع دستی در استان داشته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با اشاره به این موضوع که امروزه فناوری اطلاعات و ارتباطات از عمده ترین معیارهای توسعه و پیشرفت اقتصادی و صنعتی به شمار می آید و بر جنبه های مختلف زندگی فرهنگی و اقتصادی افراد و اجتماعات بشری تأثیر گذاشته است و در این میان روستاها نیز از توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات تأثیر بسیاری پذیرفته اند گفت: با توجه به اهمیت توسعه ارتباطات روستایی در حوزه هایی نظیر ایجاد اشتغال، آموزش الکترونیک و تجارت الکترونیک این اداره کل با تلاش بی وقفه توانسته است تا کنون 96 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان را به سرویس های اینترنت تجهیز نماید.

مدیرکل ارتباطات استان بیان نمود: در مدت اخیر در سه روستای سرمک، والفجر و بنارآزادگان که از جمله روستاهای پرجمعیت و با پتانسیل جذب بالای گردشگر و اشتغالزایی خوبی هستند دسترسی به سرویس اینترنت همراه انجام شده است و در روستای چاهکوتاه نیز راه اندازی سرویس اینترنت ثابت با همکاری یکی از شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنتی نیز در حال انجام است و بدلیل همجواری چندین روستا در این منطقه با مرکزیت روستای چاهکوتاه دو روستای بزرگ دیگر از این سرویس بهره مند می شوند.

سملیان با اشاره به این موضوع که جهت پاسخ دهی به نیازهای ارتباطی برنامه های توسعه‌ی کشور به یک زیرساخت گسترده و پهنای باند بالا احتیاج است گفت:در این راستا وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه شبکه های مخابراتی مبتنی بر فناوری نوری را در دستور کار خود قرار داده است. وی افزود : ابن بستر سازی برای حضور شرکت های دولتی و غیر دولتی در بازار ارتباطات بسیار سودمند است و کمک شایانی در سرعت بخشیدن به توسعه اقتصادی، اجتماعی، ارائه خدمات مورد نیاز جامعه در حد مطلوب، رفع موانع و تنگناها برای پیاده سازی دولت الکترونیکی و تجارت الکترونیکی می نماید.

نماینده ارتباطات استان گفت: در راستای توسعه زیرساخت فیبر نوری، وزارت ارتباطات پروژه فیبر نوری روستایی (تار) را در کلیه استان ها تعریف و طراحی نمود. وی افزود: بوشهر یکی از استان های پیشرو در انجام این پروژه است و تا کنون 96 درصد از این پروژه اجرا شده که شامل 8 مرکز مخابراتی و 24 سایت تلفن همراه است.

مدیرکل ارتباطات بوشهر با اشاره به اینکه زیرساخت های ارتباطی تاثیر بسزائی در رونق فرهنگ کارآفرینی در استان بوشهر داشته اند گفت: استان بوشهر در حوزه های متعدد کارآفرینی اعم از فناوری اطلاعات تا رویدادهای فرهنگی، هنری، صنایع دستی، نفت، پتروشیمی، دریایی و شیلات رشد بسیار خوبی داشته و تا کنون بیش از 50 میلیارد ریال تسهیلات روستایی و عشایری برای 37 طرح اشتغالزایی واگذار شده است. وی افزود: در اکثر دانشگاه های استان مراکز رشد دانشگاهی تشکیل شده است و این استان به عنوان یکی از مناطق ویژه علم و فناوری توسط شورای عالی عتف (علوم، تحقیقات و فناوری) انتخاب شده است.۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۲۷
تعداد بازدید : ۱۲۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید