پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر بیان نمود:

ارتقاء سایت های تلفن همراه روستاهای بنارآزادگان و چهاربرج بوشهر

ارتقاء سایت های تلفن همراه روستاهای بنارآزادگان و چهاربرج بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: ارتباطات سیار بنا بر ویژگی ها، امکانات و کارکرد های خاص این فضا و با عنایت به وضعیت اجتماعی و فرهنگی شهروندان ، تأثیرات عمیقی بر جنبه های مختلف زندگی کاربران گذاشته است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان گفت:سرویس های تلفن همراه به سرعت در بخش های دولتی و خصوصی و جوامع مختلف نفوذ کرده است و پیشرفت های اخیر در فن آوری تلفن همراه فرصت های زیادی را برای بهبود آموزش، اشتغال و سلامت و رفاه افراد فراهم کرده است و همچنین  تکنولوژی های تلفن همراه اشاره به فرصتهای زیادی برای بازاریابی به ویژه در ارتباطات مستقیم با مصرف کننده بدون موانع زمانی یا موقعیت ها دارد .

مدیر کل ارتباطات استان با شاره به این موضوع که اینترنت و تکنولوژی های تلفن همراه وسیله ای است که اگرچه در ابتدا تجملی در نظر گرفته می شد، اما رفته رفته با افزایش کارایی به یک ابزار ضروری تبدیل شده است گفت: امروز برای موبایل همه نوع نرم افزار تهیه شده است از بازی و سرگرمی گرفته تا پرداخت قبض آب و برق تا خرید سهام و جابه جایی پول، از تبلیغات دسته جمعی تا اطلاع رسانی و اخبار؛ در یک کلام امروز کاری نیست که به انجام آن نیاز داشته باشیم و نرم افزار قابل اجرا بر روی موبایل برای آن وجود نداشته باشد بنابراین برای همه قشرها این تکنولوژی یک وسیله نه تنها مهم بلکه دیگر نقش ضروری را ایفاء می نماید.

سملیان گفت: همواره یکی از اهداف زیرمجموعه های ارتباطات در استان ایجاد دسترسی به سرویس های اینترنت سیار در روستاها است که در کنار نرم افزارهای موجود نقش اول در عدم مهاجرت روزانه از روستا به شهر و صرف زمان و هزینه بالا را دارد. سملیان با شاره به این موضوع که هم اکنون از 405 روستای بالای 20 خانوار استان 389 روستا به سرویس های اینترنت تجهیز شده اند گفت: در هفته جاری دو روستای بنار آزادگان و چهار برج از توابع دشتستان به سرویس اینترنت سیار تجهیز شدند و روستاهای والفجر و خره نیز در حال راه اندازی هستند.

نماینده ارتباطات در استان بوشهر با اشاره به این موضوع که طراحی این سایت ها بگونه ای انجام شده است که هرکدام قادر به پوشش چندین روستای اطراف باشند گفت: در برخی روستاها مانند روستای چاه پهن شهرستان تنگستان که پوشش مکالمه تلفن همراه از سایت تلفن همراه روستای دیگر تامین می شود ولی سرویس اینترنت ندارند و با بهینه سازی سایت های روستاهای اطرف نیز پوشش این سرویس مهیا نشده است؛ از طریق احداث سایت اپراتور های وب دسترسی به اینترنت 4G در سطح روستا فراهم می شود. وی افزود: در آینده نزدیک روستاهی شلدان، تنگ خون، کوری حیاتی، ریز و طلحه نیز به سرویس اینترنت نسل چهارم های وب دسترسی می ی
۳ شهریور ۱۴۰۰ ۱۳:۴۸
تعداد بازدید : ۱۵۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید