پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر بیان نمود:

توسعه چشم گیر کارآفرینی و تجارت الکترونیک در استان بوشهر

توسعه چشم گیر کارآفرینی و تجارت الکترونیک در استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در استان بوشهر در حوزه های خرید و فروش اینترنتی، ارائه خدمات سرویس و تعمیر و بازی (Gaming) اپلیکشن های بسیار قوی وجود دارد که مورد استقبال طیف وسیعی قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان گفت: کارآفرینی در سطوح مختلف سخت افزار، نرم افزار، اطلاعات و ارتباطات قابل انجام است و در هریک از این سطوح، فرصت های بسیاری برای کارآفرینی وجود دارد که نیازمند حمایت مرکز سرمایه گذاری و تلاش های کارآفرینانه است. وی افزود: کارآفرینی در حوزه اطلاعات، بسیار راحت تر و عملی تر از کارآفرینی در سایر حوزه ها است . فناوری اطلاعات تحولات زیادی در کلیه فعالیت های اجتماعی ازجمله کارآفرینی بوجود آورده و به عنوان مهمترین ابزار کارآفرینی مدرن مورد توجه قرار گرفته است.

سملیان با اشاره به این موضوع که توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات تاثیر گسترده ای در فرآیندهای تجاری بوجود آورده است گفت: در استان بوشهر اینترنت بعنوان موثرترین بستر بازاریابی الکترونیکی تاثیر گسترده ای در انتقال بسترهای کسب و کار سنتی به الکترونیک داشته است و پیاده سازی طرح های خدمات اجباری روستایی(USO) شامل اتصال فیبر نوری به روستاها، راه اندازی سرویس های مکالمه و اینترنت تلفن همراه و اینترنت ADSL منجر به گسترش روز افزون تجارت الکترونیک در روستاها گردیده است و هم اکنون بسیاری از روستاهای استان فروش صنایع دستی و محصولات بومی روستا را در سطح کشور بصورت آنلاین انجام می دهند.

مدیر کل ارتباطات استان گفت: تجارت الکترونیک یکی از راهکارهای حفظ مزیت رقابتی محسوب میشود. برای داشتن تجارت الکترونیک موفق در هر کسب وکار ملزومات و زیرساختهایی از قبل لازم است. وی افزود: "زیرساخت فنی " اساسی ترین و مهمترین زیرساخت برای تجارت الکترونیک محسوب میشود و در استان بوشهر با استفاده از یک پایش ارتباطی در روستاها کلیه روستاهای فاقد سرویس های اینترنتی شناسایی شده و بر اساس جمعیت، آموزش و فعالیت در حوزه کسب و کار جهت ایجاد زیرساخت اینترنت در روستا اولویت بندی شدند. هم اکنون با اجرای زیرساخت های اینترنتی در روستاها بیش از 95 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان به اینترنت با کیفیت مناسب دسترسی پیدا نموده اند. و تعداد باقی مانده بزودی یه این سرویس دسترسی می بایند.

نماینده ارتباطات استان بوشهر با بیان این موضوع که اخیراً حضور مستقیم کسب‌وکارهای روستایی در فروشگاه‌های اینترنتی رشد قابل توجهی را تجربه کرده‌اند و این شاخصه را می‌توان حرکتی جدید به سمت محرومیت‌زدایی و احیای مجدد اقتصاد روستا دانست گفت: امروزه تعداد کسب و کارهای روستایی که با هزینه کمتر از 500 هزار تومان کسب و کار خود را شروع نموده اند افزایش یافته است بطوریکه بسیاری از رفت و آمدها و مهاجرت ها از روستا به شهر منتفی شده است. سملیان افزود: با شیوع چشم گیر کرونا که منجر به متضرر شدن کسب و کارهای سنتی شده است اکثر صاحبان مشاغل به راه اندازی کسب و کار خود با شیوه های بازاریابی نوین در حوزه دیجیتال روی اورده اند و فروش محصولات کشاورزی که قبلا در میادین میوه و تره بار صورت می پذیرفت هم اکنون در اپلیکیشن های دیجیتال انجام می شود و در نتیجه باعث حذف شدن دلالان از این میان شده و محصولات در زمان کمتر و با هزینه کمتر به دست مصرف کنندگان می رسد.

سملیان در پایان گفت: در حوزه خرید و فروش اینترنتی اپلیکیشن خرید از سوپرمارکت در سطح شهر بوشهر بسیار موفق بوده است و درحوزه خدمات منزل شامل یافتن تعمیرکار، برق کار و سرویس کار کولر اپلیکیشن های موفقی وجود دارد و در حوزه بازی سازی( GAME) جوانان استان موفق به طراحی یک اپلیکیشن شده اند که در سطح کشور با 15000 نصب بسیار موفق عمل نموده است.

 

۳۱ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۲:۳۳
تعداد بازدید : ۱۷۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید