پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر بیان نمود:

اتصال روستای تفریحی، فرهنگی چاهکوتاه به اینترنت ثابت

اتصال روستای تفریحی، فرهنگی چاهکوتاه به اینترنت ثابت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: صنایع دستی با طرح های بومی بسیار خاصی در روستای چاهکوتاه وجود دارد که با دسترسی به فضای مجازی و اتصال به یک بازار بزرگ، رقیب بسیار جدی در صنایع دستی کشور خواهند بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با اشاره به این موضوع که گردشگری امروزه به عنوان یکی از مهمترین و پویاترین فعالیت ها در کشور محسوب می شود و نقش مهم و قابل توجهی در احیاء و توسعه مناطق روستایی دارد گفت: سرمایه گذاری در صنعت گردشگری دارای آثار و تبعات اقتصادی، اجتماعی است که می تواند منجر به پایداری مناطق تحت گردشگری به خصوص روستاها شود. وی افزود: با ورود گردشگر به تدریج نیاز به تغییرات، ایجاد امکانات و تاسیسات بیشتر از هر زمان به چشم می آید و این به معنی شروع توسعه پایدار است. سملیان گفت: رسانه در معرفی جاذبه های گردشگری یک روستا نخستین شاخص مورد نیاز است و اینترنت در راستای رسانه از پر اهمیت ترین زیرساخت های معرفی جاذبه های گردشگری یک روستا است.

مدیر کل ارتباطات استان گفت: دغدغه ی ایجاد و ارتقاء توسعه روستاهای مناطق محروم، برنامه ریزان و سیاست گذاران را بر آن داشته است تا با دقتی مضاعف به ارائه راهکارها، راهبردها و استراتژی های مناسب با شرایط اقلیمی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این مناطق اقدام نمایند وی با اشاره به این موضوع که پارک تفریحی جنگلی بسیار زیبای موجود در روستای چاهکوتاه با قدمتی ۴۰ ساله به زیستگاه گونه‌های گیاهی - درختی مناطق کویری و حاره‌ای و گونه‌های پرندگان ساحلی تبدیل شده است گفت: آرامگاه چندین شخصیت تاریخی و شاعر معاصر در این روستا واقع شده که در کنار رسوم سنتی ویژه مردم مانند دعای باران، دعای آرامش دریا، آیین‌های عزاداری روز عاشورا، این روستا را به شدت در جذب گردشگر موفق نموده است. لذا نیاز به اینترنت پرسرعت در محدوده این روستا به جهت شناساندن فرهنگ، تاریخ و فضای بکر روستا بسیار محسوس است.

سملیان در رابطه با ارائه سرویس اینترنت در این روستا گفت: پس از بررسی میدانی وضعیت اینترنت سیار و ثابت در روستا به این نتیجه رسیدیم که اینترنت سیار در قسمت مسکونی و تفریحی روستا از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است و در راستای ارائه سرویس اینترنت ثابت ADSL در روستا پس از نشست با دهیاری و شرکت های اینترنتی و بررسی کارشناسی و فنی نحوه ارائه سرویس اینترنت ثابت در روستا مقرر شد یکی از شرکت های توانمند در حوزه ارائه خدمات اینترنتی طی مدت شش هفته کلیه قسمت مسکونی روستا را تحت پوشش این سرویس قرار دهد.

علی سملیان در خصوص اشتغال در روستای چاهکوتاه گفت: اشتغال در این روستا بر پایه کشاورزی و صنایع دستی است و دسترسی به نرم افزارهای اجتماعی بر پایه اینترنت جهت توسعه اشتغال کمک بسیار بزرگی به جوانان این روستا می نماید.وی افزود: گروهی از زنان و دختران روستای چاه‌کوتاه به تولید انواع صنایع‌دستی اشتغال دارند. برخی طرح‌های بافته‌های قالی، گلیم و گبه‌های تولیدی روستا کاملاً رنگ و طرح بومی دارند و بطور حتم با معرفی در کشور که در حال حاضر فقط با کمک اینترنت و فضای مجازی ممکن است قادر خواهند بود بازار بسیار مناسبی جهت درآمد زائی در اختیار داشته باشند.

۱۰ اَمرداد ۱۴۰۰ ۱۰:۰۲
تعداد بازدید : ۱۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید