پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر مطرح کرد:

آموزش 1300 نیروی سرباز وظیفه در استان بوشهر با محوریت ICT

آموزش 1300 نیروی سرباز وظیفه در استان بوشهر با محوریت ICT
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: دوره های آموزشی سربازان نظام وظیفه در استان بوشهر در 9 رسته دارای الویت حوزهICT ، جهت آموزش سربازان نیروهای مسلح با هدف آشنایی سربازان با حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، ایجاد فرصت های شغلی و کسب و کارهای این حوزه در استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: در سال‌ های اخیر، تعداد کارکنان وظیفه دارای مدارک تحصیلی کارشناسی و بالاتر در حال افزایش بوده است و از سوی دیگر، توجه به این موضوع ضروری است که خدمت سربازی علاوه بر ایجاد آمادگی ‌های دفاعی و رزمی در جوانان می‌تواند زمینه ‌های اثربخشی بیشتر را از طریق توسعه توانمندی ‌ها و مهارت‌ های فردی تقویت کند. به گونه ‌ای که سربازان می ‌توانند در راستای پیشرفت و آبادانی کشور و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی نقش به‌ سزایی را ایفا نمایند وی افزود: از این رو تفاهم نامه ای ما بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ستاد کل نیروهای مسلح در راستای پیشبرد این هدف منعقد شده است.

سملیان با اشاره به این موضوع که ارتقاء مهارت های شغلی برای ورود به بازار کار پس از دوران خدمت از اهداف اصلی این طرح است گفت: این طرح ها در برخی مواقع نه تنها باعث ایجاد الگو های لازم در یک شخص جهت ورود به بازار کار می شود، توانایی ایده پردازی در جوانان را تقویت می نماید و عمدتا به ایجاد یک شغل منجر می شود. وی افزود: در چندین ماه گذشته حتی تا قبل از به اتمام رسیدن زمان پایان دوره خدمت شاهد تاثیر شگرف این طرح بودیم. یکی از سربازان وظیفه پس از گذراندن دوره تجارت الکترونیک، بلافاصله نرم افزار فروش آنلاین لباس را طراحی نمود و هم اکنون این ایده به درآمدزایی رسیده است.

مدیر کل ارتباطات استان بوشهر گفت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با هدف هر چه بهتر برگزار کردن این دوره ها و بهبود اثر بخشی آن ها یک سالن با کلیه تجهیزات لازم جهت آموزش دوره های شبکه و مهارت های الکترونیک راه اندازی نموده است و در حال حاضر بطور همزمان 30 دانشجو می توانند در یک کلاس شرکت نمایند. وی افزود: همچنین در راستای هرچه بهتر بودن خروجی دوره ها تا کنون مربی های منتخب بسیاری که از طرف نیروهای مسلح معرفی شده اند توسط وزارت ارتباطات آموزش داده شده است.

سملیان با اشاره به اهمیت انتخاب دوره ها جهت برگزاری گفت : این دوره ها به گونه ای انتخاب می شوند که در مرحله اول اجتماع به آن هانیاز داشته باشد و آموزش دیدگان جهت ورود به بازار کار با بن بست تقاضای بالا و یا اشباع بازار کار مواجه نشوند. در مرحله بعد سرفصل ها و امکانات عملی آموزش هر دوره قبل از برگزاری سنجیده می شود و با توجه به نیاز بازار سرفصل ها چیده می شود. وی افزود: در حال حاضر استان بوشهر در حوزه های شبکه و  تجارت الکترونیک 9 دوره برگزار می نماید و تا کنون 1300 سرباز وظیفه از محل این دوره ها آموزش دریافت نموده اند که این امر باعث شد سال گذشته استان بوشهر رتبه اول در بین استان های کشور را در برگزاری دوره های آموزشی سربازان وظیفه کسب نمایند.

۲۹ تیر ۱۴۰۰ ۱۲:۲۳
تعداد بازدید : ۱۵۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید