پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر مطرح کرد:

دسترسی 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار بوشهر به اینترنت

دسترسی 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار بوشهر به اینترنت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: گسترش و تقویت زیرساخت‌های ارتباطی اعم از پوشش اینترنت و تلفن همراه در مناطق روستایی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و در همین راستا تلاش‌های مستمری صورت گرفته است.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان گفت:طی چند سال اخیر اجرای برنامه های خدمات عمومی اجباری روستایی (USO) جهت بهبود دسترسی آحاد جوامع، خصوصا مناطق محروم و دورافتاده به خدمات ارتباطی مانند پوشش تلفن همراه و اینترنت، نقش بسیار مهمی را در سیاستگذاری های مرتبط با بخشهای زیرساختی کشور ایفا نموده است.

وی افزود: در برنامه های دسترسی همگانی تلاش می شود تا با افزایش راه اندازی سرویس های ارتباطی در روستاهای دورافتاده، شبکه ارتباطی اولیّه برای همگان به راحتی در دسترس باشد از این رو در استان بوشهر پس از پایش ارتباطی کلیه روستاها از لحاظ سرویس های مکالمه تلفن همراه، اینترنت سیار، اینترنت ثابت، تلفن ثابت و وضعیت رومینگ بین اپراتورهای تلفن همراه کلیه روستاهای نیاز مند دریافت هر یک از سرویس ها مشخص شده و بر اساس وضعیت آموزش الکترونیک، خرید آنلاین، فروش محصولات بومی روستا و سایر شاخص های جمعیتی جهت دریافت سرویس از محل خدمات اجباری روستایی اولویت بندی شدند. سملیان در ادامه از ایجاد یک سایت تلفن همراه جهت ایجاد پوشش سرویس مکالمه و اینترنت سیار در روستای بیدوی جم خبر داد و گفت: مکان یابی این سایت طوری انجام شده است که توانایی پوشش 3 روستای اقماری را دارد.

مدیر کل ارتباطات استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون 96 درصد روستاهای بالای 20 خانوار استان از سرویس اینترنت برخوردار هستند گفت: طراحی سرویس اینترنت برای تجهیز 8 سایت تلفن همراه دیگر انجام شده و تامین تجهیزات نیز صورت پذیرفته و در آینده نزدیک با راه اندازی سرویس اینترنت برای این 8 سایت تلفن همراه، 14 روستا از سرویس اینترنت بهره مند می شوند.

سملیان با اشاره به این موضوع که اینترنت فرصت خلق درآمد و اشتغال را در روستاهای بوشهر ایجاد کرده است گفت: آموزش برای فعالیت در فضای مجازی و تولید محتوا و عرضه مناسب صنایع دستی در این بستر می‌تواند راه را بر رونق و زنده نگه داشتن صنایع دستی استان و اشتغال پایدار برای بانوان روستایی بگشاید.

 

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۲۶
تعداد بازدید : ۱۶۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید