پرش به محتوای اصلی

اخبار

اتصال 31 مرکز مخابراتی و سایت تلفن همراه در استان بوشهر به فیبر نوری

اتصال 31 مرکز مخابراتی و سایت تلفن همراه در استان بوشهر به فیبر نوری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: در سال های اخیر فناوری اطلاعات زیرساخت بسیار مناسبی برای توسعه بسیاری از مشاغل روستایی فراهم نموده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان گفت: استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT ) بعنوان یکی از پیشرفتهای تکنولوژی عصر جدید بعنوان معجزه ای برای حل مشکلات بنیادی روستاها است. لیکن استفاده از ابزارهای آن یعنی دولت الکترونیک، تجارت الکترونیکی و آموزش الکترونیک  می تواند در کنار مدیریت صحیح استفاده از آن، توسعه روستایی را تسریع بخشیده و در تامین رفاه عمومی این مناطق کمک شایان توجهی را نماید.  

 اقتصاد روستایی ایران بدلایل مختلف نظیر تامین نیازهای غذایی، صادرات محصولات و ایجاد اشتغال مناسب و غیره سهم مهمی را در تقویت بنیادهای داخلی کشور  بر عهده دارد. از طرفی کارکردهای اقتصادی موجود این بخش قبلا از لحاظ اصول اقتصاد کشاورزی و تاثیر گذاری بر اقتصاد ملی با مشکلات و چالشهایی زیادی روبرو بوده است که سیاستها، برنامه ها و اقدامات اجرایی انجام شده در طی ساهلی اخیر توانسته است در توسعه یافتگی اقتصادی روستا نقش موثری را داشته باشد. گسترش پدیده مهاجرت روستاییان به شهرها بدلیل نبود فرصتهای اشتغال و درآمد و عدم ارایه خدمات مورد نیاز به مناطق روستایی از جمله چالشهای مناطق روستایی است. لذا از برنامه های مهم وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تقویت بنیان های ارتباطی جهت هدف بخشیدن به رونق اقتصادی است.

وی افزود: طرح خدمات اجباری روستایی نیز با هدف توسعه ارتباطات و تسهیل دسترسی به خدمات ارتباطی شامل اینترنت و پوشش تلفن همراه و ارائه زیرساخت مناسب مخابراتی کمک شایانی به توسعه روستاها نموده است. در استان بوشهر تا کنون بیش از 30 سایت تلفن همراه روستایی از این محل به سرویس اینترنت نسل سوم و چهارم مجهز شده اند. و در آینده نزدیک 8 سایت روستایی دیگر با هدف پوشش 12 روستا به اینترنت سیار دسترسی می یابند. وی با اشاره به این موضوع که در چهار سال اخیر بغیر از توسعه گسترده اپراتورها در استان، از محل طرح خدمات عمومی اجباری روستایی 18 سایت روستایی اجرا شده و بیش از 30 روستا به سرویس اینترنت دسترسی یافته اند گفت: کلیه روستاهای بالای 20 خانوار فاقد سرویس اینترنت شناسایی شده اند و در آینده نزدیک با همکاری اپراتورها تحت پوشش سرویس های همراه قرار خواهند گرفت.

نماینده وزیر ارتباطات در استان بوشهر گفت: توسعه ارتباطات همراه و اینترنت سیار و ثابت در استان زیرساخت بسیار گسترده و توانایی را می طلبد، از این رو در استان بوشهر از محل طرح USO پروژه اجرای فیبر نوری جهت انتقال پهنای باند مناسب و پاسخگو به نیاز اپراتورها و شرکت های ارائه کننده سرویس اینترنت جهت توسعه و سرویس دهی مصوب شد. وی بیان نمود: با اجرای 147 کیلومتر از این پروژه تا کنون 10 مرکز مخابراتی و 21 سایت تلفن همراه به پهنای باند مورد نیاز دست یافته اند و سایر شرکت ها نیز در صورت نیاز به توسعه می توانند پهنای باند مورد نیاز خود را از مراکز مخابراتی دریافت نمایند.

۱۵ تیر ۱۴۰۰ ۱۰:۰۶
تعداد بازدید : ۲۱۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید