پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان:

دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در روستاهای مرزی میسر شد

دسترسی به شبکه ملی اطلاعات در روستاهای مرزی میسر شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان از ارتقاء سه سایت روستایی در مناطق مرزی شهرستان گنبدکاووس برای افزایش میزان دسترسی مناطق روستایی شرق استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان گفت: با هدف توسعه زیرساخت های ارتباطی و توسعه پوشش ارتباطی چهار روستای مرزی آی تمر، دماغ، نارلی داغ و اوچقوئی به اینترنت پرسرعت روستایی متصل شدند.
وی اظهار کرد: روستاهای مذکور به دلیل شرایط جغرافیایی، با مشکلاتی همچون ضعف پوشش صوت و اینترنت همراه بودند که با ارتقاء سایت سه سایت بخش اعظمی از این منطقه به اینترنت پرسرعت (4G) متصل شد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان گفت: این پروژه با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال از محل پروژه های توسعه خدمات عمومی و اجباری دولت در شهرستان گنبدکاووس ایجاد شده و دسترسی بیش از 650 خانوار را به اینترنت پرسرعت روستایی ممکن ساخته است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان افزود: با ایجاد و توسعه سایت مذکور دسترسی بیش از 2200 نفر به شبکه ملی اطلاعات برقرار شد که با ارائه این خدمت زمینه بهرمندی از آموزش الکترونیک (شاد) خرید و فروش آنلاین، سرویس های دولت الکترونیک، خدمات بانکی برای ساکنان روستاهای مذکور فراهم می شود.

۱ تیر ۱۴۰۰ ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۱۳۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید