پرش به محتوای اصلی

اخبار

خرید و فروش آنلاین در استان بوشهر 70 درصد رشد کرد.

خرید و فروش آنلاین در استان بوشهر 70 درصد رشد کرد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: سرانه مرسولات پستی در استان بوشهر در دو ماهه سال جاری به 3 میلیون مرسوله رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطت و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با اشاره به این موضوع که اکثر سازمان ها و صنایع بدلیل شرایط خاص ایجاد شده در دوران شیوع کرونا از لحاظ اقتصادی دچار آسیب شده اند گفت: سرانه مرسولات پستی استان بوشهر از یک میلیون و 800 هزار مرسوله به 3 میلیون مرسوله رسیده است. این در حالی است که اداره کل پست استان، زیرساخت خدمات آنلاین مناسبی برای کسب و کارها فراهم نموده است و در نتیجه، این استان با رشد 70 درصدی ، رتبه 4 کشوری در خرید و فروش آنلاین را کسب نموده است. وی افزود: در همکاری با فروشندگان محصولات بومی خصوصا محصولات دریایی و خرما اداره کل پست استان فعال بوده است و هم اکنون در حال افزایش تعداد شهرهای مقصد این مرسولات هستند.

مدیرکل ارتباطات استان بوشهر با بیان اینکه طبق مصوبات ستاد ملی کرونا در روزهای برگزاری انتخابات می بایست ارتباط پایدار و پهنای باند مناسب در اختیار عموم مردم و مراکز برگزار کننده انتخابات قرار گیرد گفت: در راستای این مصوبات هماهنگی های لازم مابین اپراتورهای تلفن همراه، شرکت مخابرات استان و اداره کل زیرساخت انجام شده است.

وی با اشاره به بروز رسانی وضعیت برق کلیه سایت های تلفن همراه و مراکز مخابراتی و زیرساختی گفت: با هماهنگی های ایجاد شده در سطح استان در زمان از کار افتادن سایت های تلفن همراه در هر منطقه از استان که نیاز به حضور فیزیکی باشد تیم های فنی مستقر در محدوده های مختلف در کمترین زمان ممکن به دور ترین سایت که نیاز به رفع خرابی حضوری داشته باشد رسیدگی خواهند نمود. ایشان با اشاره به پوشش بالای 93 درصدی جاده های اصلی استان گفت: با برنامه ریزی های انجام شده هر یک از اپراتورها موظف گردیده اند درصدی از ایجاد پوشش در جاده های اصلی فاقد پوشش باقیمانده را متقبل نمایند. وی افزود یکی از جاده های اصلی استان مسر جم به سیراف می باشد که دو منطقه صنعتی را به هم متصل می نماید و طبق مصوبات وزیر محترم ارتباطات اپراتور همراه اول هم اکنون شروع به ایجاد سایت تلفن همراه جهت تکمیل پوشش این جاده نموده است.

نماینده وزارت ارتباطات در استان گفت: از محل وام اشتغال روستایی تا کنون 35 فقره وام به منظور ایجاد اشتغال در دفاتر ICT روستایی پرداخت که باعث رونق خدمات بانکی در روستاها گردیده است.

۹ خرداد ۱۴۰۰ ۰۷:۱۲
تعداد بازدید : ۱۵۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید