پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان مطرح کرد:

دسترسی همه شهرهای استان به شبکه ملی اطلاعات

دسترسی همه شهرهای استان به شبکه ملی اطلاعات
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان در گزارش اقدامات انجام شده در سال 99 از اتصال بیش از 90درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان و 100 درصد شهرهای استان به شبکه ملی اطلاعات خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گلستان، محمد احمدی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: در سال گذشته با شیوع ویروس کرونا، لزوم ایجاد دسترسی مردم شهر و روستا به شبکه ملی اطلاعات بیش از پیش احساس می‌شد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات گلستان شاهد فعالیت های خوبی از جمله ایجاد و توسعه پوشش بالای 90درصدی روستاهای بالای 20 خانوار استان به اینترنت و اتصال همه به مدارس شهری و روستایی استان به شبکه ملی اطلاعات بودیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 99 درصد روستا‌های بالای 20 خانوار استان دارای حداقل یک ارتباط (اپراتورهای ثابت و سیار) هستند و در برخی از مناطق کوهستانی استان که یک اپراتور سیار فعال وجود داشته با برقراری رومینگ ملی توانستیم مشکل پوشش را برطرف کنیم.
رییس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ادامه داد: پروژه «تار» نیز از دیگر پروژه های مهم این اداره کل به شمار می رود که به منظور برقراری ارتباط فیبر نوری به 33 سایت تلفن همراه و مرکز مخابرات روستایی به طول تقریبی 129 کیلومتر فیبر نوری با رشد حدود 75.75 درصدی در استان اجرا شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اشاره به زیرساخت های ایجاد شده در استان گفت: در دوران کرونا بخش عمده ای از خدمات آموزشی، اقتصادی، اداری و خدماتی بر بستر شبکه ملی اطلاعات در شهرها و روستاهای استان با کیفیت مطلوب در دسترس مردم شهر و روستا قرار گرفت.

 

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۰:۰۴
تعداد بازدید : ۱۵۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید