پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارتقاء 14 سایت تلفن همراه به تکنولوژی نسل سوم و چهارم در استان بوشهر

ارتقاء 14 سایت تلفن همراه به تکنولوژی نسل سوم و چهارم در استان بوشهر
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: با فراهم نمودن امکان دسترسی به اینترنت در روستاها، به دور از دغدغه های فاصله مکانی و تنها با اتکا بر دانش مدیریتی، روستاها به سمت رونق کسب و کار سوق می یابند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر، علی سملیان مدیر کل ارتباطات این استان با بیان اینکه امروزه نقش و کارکردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات محور بسیاری از تحولات شهری و روستایی شناخته شده است و زمانی حداکثر تاثیر گذاری را در زندگی روزمره عموم مردم و قشر روستانشین دارد که در تمام اقشار جامعه رسوخ کند. وی افزود: از این روی توسعه ارتباطات در سطح استان و بخصوص در سطح روستاهایی در اولویت این اداره کل قرار گرفته است. وی در ادامه از اهداف توسعه حداکثری اینترنت همراه در روستاهای استان سخن گفت و از ایجاد پوشش اینترنت سیار در 3 روستای استان خبر داد.

مدیر کل ارتباطات استان بوشهر با اشاره به بازدید بعمل آمده از وضعیت شبکه همراه در روستاهای شلدان، امامزاده بده و حاجی آباد از توابع شهرستان دشتستان به همراه مدیر  نگهداری ارتباطات سیار استان بوشهر گفت: بررسی بعمل آمده طبق درخواست اهالی روستاها و نماینده محترم دشتستان انجام گردید و مقرر شد شرکت ارتباطات سیار استان با اضافه نمودن تجهیزات تکنولوژی اینترنت همراه بر روی سایت تلفن همراه موجود در روستای شلدان کیفیت پوشش سرویس اینترنت همراه در روستاهای مورد اشاره تقویت شود.

نماینده ارتباطات در استان گفت: پیاده سازی این پروژه یکی از گام های مقابله با چالش های توسعه روستایی است. وی افزود: در روستاهای مستعد پیشرفت، حمایت از کار آفرینی، نو آوری و کاهش شکاف دیجیتالی جهت استفاده از دانش منابع، باعث رشد تفکر قشر دانش آموخته شده می شود و طرح های خوداشتغالی بصورت ملموسی شکوفا می شود.

سملیان در ادامه با بیان اینکه 14 سایت تلفن همراه اول روستایی در برنامه آتی ارتقاء هستند گفت: در نظر داریم تا با حرکت به سمت گسترش اینترنت همراه در روستاها امکانی فراهم شود تا روستاییان عزیز به دور از دغدغه مکان جغرافیایی و فواصل آنها با مراکز شهری، سرمایه و تجهیزات، تنها با اتکا به دانش و توان مدیریتی به اهداف سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال شخصی دست یافته و با توسعه محیط فرهنگی و درآمدزا روستای خود را به محل کسب و کار سوق دهند.

۶ اسفند ۱۳۹۹ ۰۸:۵۶
تعداد بازدید : ۱۶۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید