پرش به محتوای اصلی

اخبار

بمناسبت تولد حضرت زینب سلام الله علیها و روز پرستار

بمناسبت تولد حضرت زینب  سلام الله علیها و روز پرستار
 

سالروز ولادت یگانه پرستار کربلا، که به راستی چون مفهوم نام شریفش، زینتی برای پدر و شریکی در نهضت انسان ساز و رهایی بخش سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بود، یادآور اوج رشادت و شجاعت، بانوی مسلمان و ولایی در تاریخ پرفراز و نشیب اسلام ناب محمدی (ص) است.
آری، آنگاه که زینب کبری (س)، این تربیت یافته مکتب حضرت  اسدالله الغالب علی (ع)، چون تکیه گاهی مطمئن و امانتداری بی مانند، پرچم همیشه سرافراز اسلام را در محضر سید الساجدین (ع) به دوش کشید، درس عفاف و  غیرت را  برای همه وجدان های آگاه، به ویژه برای عاشقان و دل باختگان سیره علوی و نهضت حسینی به یادگار گذاشت.  
بی شک تعیین این روز فرخنده به عنوان روز پرستار، ادای احترام به پرستارانی است که مهربانی شان مرهمی برای بیماران و تلاش شان، وسیله ای برای بازگشت مجدد نعمت بزرگ سلامتی به آنان است .
همینطور این روزها شاهد مجاهدت بسیار خوب کادر درمان، با تمام تلاش برای مقابله و مبارزه با شیوع ویروس کرونا هستیم. این تلاش و ایثار برگرفته از سیره ائمه اطهار (ع) است و قطعاً این چنین اقدامات و تلاش‌هایی با بالاترین پاداش‌ها از سوی خداوند متعال روبرو است ولی ما هم نباید نسبت به این زحمات، بی تفاوت باشیم و تا حد توان برای رفع مشکلاتشان باید تلاش کنیم.

بار دیگر مردم شریف ایران اسلامی نظاره گر تلاشهای ایثارگرانه و از خودگذشتگی پزشکان، پرستاران و همه همکاران حوزه سلامت کشور که در این شرایط دشوار ، سختی ها و خطرات را به جان خریده و با از خودگذشتگی به میدان مبارزه با ویروس کرونا و درمان بیماران مبتلا آمده اند، می باشند. این از خودگذشتگی و جانفشانی، خاطرات حماسه‌هایی که کادر درمانی کشور در ایام دفاع مقدس رقم زدند را در خاطرات زنده می کند.
اطمینان داریم که ملت شریف ایران، بیماران و خانواده های ایشان، قدردان زحمات و تلاشهای ایثارگرانه آنها بوده و پاداش الهی نیز قطعا شامل حالشان خواهد شد و این باقیات صالحات، چون چراغی فرا روی زندگی و آینده و فردای آنها خواهد بود.

 

۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۱۵۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید